Reklama

Polityczny kociołek

Polityczny kociołek

30.01.2017
Czyta się kilka minut
Polityczny obiad zawsze się składa z pierwszego, drugiego i deseru. Liczy się ich kolejność oraz wzajemna gra, na kontraście oparta – inaczej nie jest ciekawa. Ziobro i towarzysze woleliby mieszać wielki eintopf.
Fagioli alla Bud Spencer (przepis na końcu tekstu) / Fot. Bruno Crescia / GETTY IMAGES
Fagioli alla Bud Spencer (przepis na końcu tekstu) / Fot. Bruno Crescia / GETTY IMAGES
G

Grzeczne dziewczynki im więcej pochwał zbiorą, tym mniej potem od życia dostaną – sugeruje dziś na tych łamach moja nowa koleżanka po piórze, dartym piórze, dodajmy. Otóż z chłopcami nie jest wiele lepiej, jeśli na czas nie zaczną choć trochę brykać, potem robi się niewesoło, kiedy próbują wobec dorosłego świata zachowywać się jak gospodarz klasy. Próbując poukładać się ze światem z niskiej perspektywy kuchennego blatu, nie słucham sformatowanych rozmów na rzekomo poważne tematy, za to bywa, że późną nocą oglądam programy kulinarne. Taką mam z tego korzyść, że o wielu politykach dziś będących na wierzchu mam sporo cennej, choć niewerbalnej wiedzy. Wyniosłem ją z podglądania ich reakcji i mowy ciała w „Kuchni polskiej” – emitowanej ongiś przez pewną niepokorną telewizję. Goście w tym programie byli wówczas drugoplanowymi postaciami opozycji, nie musieli zanadto udawać biegłości w...

6120

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]