Reklama

Pole minowe

Pole minowe

01.12.2009
Czyta się kilka minut
W piekle jest specjalny krąg dla tych, którzy obdarowują cudze dzieci grzechotkami, janczarami i tamburynami.
Rys. Mateusz Kaniewski
A

Ależ doprawdy, co też ciocia, nie trzeba było - zawołaliśmy do starszej pani, która wkroczyła do mieszkania, wlokąc dwie olbrzymie paczki dla naszych córek.

- Dzieci nie pamiętają starych ciotek, ale zapamiętują prezenty - odrzekła. - To mój sposób na nieśmiertelność.

Można nie podzielać tego poglądu (chociaż po dziesiątkach lat wciąż mam w pamięci ofiarodawcę odpustowej pukawki - jedynej broni palnej, którą dostałem w latach smętnego pacyfistycznego dzieciństwa). Można egzorcyzmować demony marketingu, które hulają w grudniu i kuszą nas do zakupów. Jednak bądźmy szczerzy: nim pierwsza gwiazdka obwieści nam Dobrą Nowinę i tak wszyscy będziemy popylać po absurdalnie kosztowne produkty światowego przemysłu zabawkarskiego.

W tej sytuacji zdecydowałem się przedstawić krótką listę niebezpieczeństw, które czyhają na nas w najbliższych tygodniach.

1.

...

7195

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]