Reklama

Ładowanie...

NO, BEZ PRZESADY

15.03.2013
Czyta się kilka minut
Sytuacja nigdy nie jest tak zła, żeby nie dało się przesadzić. Medialny pastuszek już nie woła „Wilki, Wilki!”. Teraz krzyczy: „Atakuje mnie armia wilkołaków-mutantów”. Ale nikt nie zwraca uwagi.
Rys. Andrzej Dudziński
O

Ostatnio powiedzieli w „Wiadomościach”, że Czelabińsk został spustoszony przez deszcz meteorytów. Sprawdziłem w słowniku: „spustoszyć – obrócić w pustkowie, w ruinę; rabując ogołocić; zdewastować, zniszczyć”. Do Czelabińska ten opis pasuje jak ulał. Ale czemu winić meteoryt? On tylko wybił trochę szyb. Jakich słów użyje Piotr Kraśko, kiedy przydarzy się katastrofa na większą skalę? Co powie, jeżeli Marsjanie zmiotą z powierzchni Niżnyj Tagił albo Nowy Jork? Inna rzecz, że poważniejsze ciało niebieskie może nas definitywnie uwolnić od konieczności słuchania Piotra Kraśki.
W ramach astronomicznego wzmożenia TVN zapewniał, że kolejna asteroida „dosłownie otrze się o Ziemię”. Zaraz też pojawił się ekspert, który cierpiąc w marznącej mżawce (ekspert zawsze musi cierpieć w marznącej mżawce), wyjaśnił, że asteroida znajduje się dziesiątki tysięcy kilometrów od Centrum Nauki Kopernik....

5699

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]