Reklama

Pokusa hybrydyzacji

Pokusa hybrydyzacji

23.03.2020
Czyta się kilka minut
W płytkich stawach Ameryki Północnej samice ropuch z gatunku Spea bombifrons decydują się na skok w bok – krzyżują się z samcami innego gatunku ropuchy, S. multiplicata.
DAVID PFENNIG / AMERICAN INSTITUTE OF PHYSICS
J

Jak wyjaśniają Catherine Chen i Karin Pfenning w „Science”, spłodzone w ten sposób potomstwo rozwija się szybciej – w trudniejszych warunkach ma większe szanse na przeżycie. W głębszych stawach samice S. bombifrons preferują partnerów z własnego gatunku. To pierwszy dowód na to, że hybrydyzacja – krzyżowanie się osobników należących do różnych gatunków – może podlegać presjom selekcyjnym. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]