Reklama

Pokochaj siebie całą!

Pokochaj siebie całą!

04.02.2013
Czyta się kilka minut
Pomaga się odprężyć, odblokować, wyrzucić wszystko, co negatywne, i spojrzeć znów na siebie przychylnym okiem. Otwiera na innych. Nie tylko w karnawale warto pomyśleć serio o tańcu.
Fot. Vinia Winiarczyk
N

Na początek statystyki. A więc: tańczy lub też raczej uczy się tańczyć już ponad pół miliona dorosłych Polaków. Trudno stwierdzić, że to dużo, zważywszy, iż ponad połowa z nas nie korzysta z żadnej formy aktywności fizycznej (coroczne badania TNS OBOP), a w dwukrotnie liczniejszej Wielkiej Brytanii różnego typu zajęcia taneczne (wyłączając te w szkołach i na uczelniach!) przyciągają ok. 5 mln osób, czyli ponad 10 proc. społeczeństwa.
Do powszechnego roztańczenia więc jeszcze daleko. Bliższa prawdy byłaby teza, że dopiero zaczęliśmy się uczyć pierwszych kroków. Za to z entuzjazmem, bo aż 50 proc. ankietowanych przez OBOP przyznaje, że tańczyć lubi i jeśli tylko ma okazję, wskakuje na parkiet.
KOBIECY KARNAWAŁ
Tańczą panowie, tańczą panie... Stop. Głównie panie.
– 99 proc. – tak Małgorzata Matuszewska, dyrektor warszawskiego Studia Tańców...

15572

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]