Reklama

Pokaz zgorszenia

Pokaz zgorszenia

11.11.2013
Czyta się kilka minut
Pokaz mody w kościele św. Augustyna w Warszawie spotkał się z powszechną dezaprobatą.
N

Nie wiem, czy trzeba szafować wielkimi słowami, typu zbezczeszczenie czy profanacja. Nie wierzę, by ktoś miał takie zamiary. Wypowiedzi Macieja Zienia, autora rzeczonej kolekcji mody, pokazują, że marzyła mu się przestrzeń sakralna jako naturalne dopełnienie projektu, który był inspirowany religią. Już sam pomysł kreowania mody o religijnej inspiracji dla człowieka wierzącego może się wydać bluźnierczy. Tym bardziej pomysł pokazania jej w kościele. Ale dla kreatora mody – jak widać – niekoniecznie.
Jak wynika z dostępnych informacji, proboszcz kościoła został wprowadzony w błąd. Miał być to podobno zamknięty pokaz sukien ślubnych. Nie do mnie należy wyjaśnianie motywów i okoliczności czy ustalanie winnych. Zastanawia mnie raczej, czego może nas ta historia nauczyć.
Po pierwsze, to dobre, choć bolesne przypomnienie, że kościół jest domem Bożym, z czego wynika jego godność...

2437

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]