Reklama

Pokaz zgorszenia

Pokaz zgorszenia

11.11.2013
Czyta się kilka minut
Pokaz mody w kościele św. Augustyna w Warszawie spotkał się z powszechną dezaprobatą.
N

Nie wiem, czy trzeba szafować wielkimi słowami, typu zbezczeszczenie czy profanacja. Nie wierzę, by ktoś miał takie zamiary. Wypowiedzi Macieja Zienia, autora rzeczonej kolekcji mody, pokazują, że marzyła mu się przestrzeń sakralna jako naturalne dopełnienie projektu, który był inspirowany religią. Już sam pomysł kreowania mody o religijnej inspiracji dla człowieka wierzącego może się wydać bluźnierczy. Tym bardziej pomysł pokazania jej w kościele. Ale dla kreatora mody – jak widać – niekoniecznie.
Jak wynika z dostępnych informacji, proboszcz kościoła został wprowadzony w błąd. Miał być to podobno zamknięty pokaz sukien ślubnych. Nie do mnie należy wyjaśnianie motywów i okoliczności czy ustalanie winnych. Zastanawia mnie raczej, czego może nas ta historia nauczyć.
Po pierwsze, to dobre, choć bolesne przypomnienie, że kościół jest domem Bożym, z czego wynika jego godność...

2437

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]