Reklama

Pojedynek na wizji

Pojedynek na wizji

20.02.2006
Czyta się kilka minut
Film Clooneya ogląda się z dreszczem. Gdyby nie fakt, że senator McCarthy był postacią dotkliwie realną i rzeczywiście zakończył bujną karierę na skutek dziennikarskiego śledztwa telewizji CBS, uznalibyśmy ten film za metaforę i oko puszczone w naszą stronę.
David Strathairn (Edward R. Murrow)
S

Szczycąc się od szesnastu lat rozmaitymi wolnościami, nie przestaliśmy, niestety, patrzeć na kino w rodzaju "Good Night, and Good Luck" jak na polityczną aluzję. Oto amerykański reżyser stanął za kamerą, by upomnieć się, również w naszym imieniu, o telewizję z prawdziwego zdarzenia - niezależną i rzetelną.

George Clooney, zanim nakręcił jeden z najlepszych filmów ubiegających się w tym roku o Oscary (6 nominacji), przeszedł ciekawą drogę: od aktora telewizyjnych seriali ("Ostry dyżur") poprzez główne role w głośnych produkcjach w rodzaju "Solaris" czy "Ocean's Eleven", aż po reżyserię. Przed czterema laty nakręcił nagrodzony na festiwalu w Berlinie "Niebezpieczny umysł" na podstawie autobiografii niejakiego Chucka Barrisa, wiodącego w latach 80. podwójne życie telewizyjnej gwiazdy i płatnego zabójcy na usługach CIA. Dołączył tym samym do elitarnego grona...

8352

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]