Reklama

Pogrzebowe obrachunki

Pogrzebowe obrachunki

02.05.2015
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie, to właściwie nie miało tak być. Po zdjęciu z krzyża powinien był Cieśla trafić tam, gdzie truchła dwóch łotrów – do zbiorowego dołu u stóp Golgoty.
A

Anonimowy pochówek godny rzezimieszków i wichrzycieli. Niestety... Nad wszystkim nie da się zapanować. Oto zjawił się przeklęty Nikodem. Dotychczas mogło się zdawać, że delikwenta mamy pod ścisłą kontrolą. Niby coś Nikodema w Nazarejczyku pociągało; niby udał się na nocną z Nim pogawędkę; niby coś bąknął w Jego obronie przed Sanhedrynem – ale na tyle sparaliżowany był strachem i niemocą, że bał się wychylić. A takich letnich, wiecznie kalkulujących i wciąż czegoś się obawiających – łatwo diabłu trzymać w garści.
Cóż, nie będę owijał w bawełnę. Daliśmy się wtedy, drogi Piołunie, uśpić i ograć jak pędraki. Zresztą, czym mieliśmy się niby przejmować? Niemal wszyscy Jego uczniowie rozpierzchli się w popłochu – nie licząc Małolata i kilku rozhisteryzowanych kobiet. Kto w tym chaosie miałby się zająć grzebaniem samozwańczego Mesjasza i Odszczepieńca? A na dodatek jeszcze wielkie...

3766

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Rozrzutność przy zabiegach "kosmetycznych" wokół biologicznej rozkładającej się substancji pozbawionej świadomości nie jest żadnym wyznacznikiem miłości do kogoś kto odszedł. Ta rozrzutność powoduje, że zamiast w spokoju pożegnać się z odchodzącym człowiek musi odganiać się od stada hien oferującego swoje nieraz bardzo dziwaczne usługi. Są firmy które przyzwoicie pomagają rodzinie zmarłego przez to przejść, ale są i tacy którzy celowo grają na emocjach rodziny, byle droższą trumnę sprzedać.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]