Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Podzielone Stany Ameryki

20 stycznia Donald Trump zamyka drugi rok swojego urzędowania na stanowisku prezydenta USA. Jak wygląda bilans jego rządów?

Reklama

Podzielone Stany Ameryki

Podzielone Stany Ameryki

z Pensylwanii (USA)
14.01.2019
Czyta się kilka minut
20 stycznia Donald Trump zamyka drugi rok swojego urzędowania na stanowisku prezydenta USA. Jak wygląda bilans jego rządów?
Taras National Gallery w Waszyngtonie na dzień przed jej zamknięciem z powodu nieuchwalenia budżetu, 2 stycznia 2019 r. JONATHAN ERNST / REUTERS / FORUM
P

Półmetek Trumpa źle się kończy dla licznej i konkretnej grupy ludzi – 800 tys. pracowników administracji federalnej. Z powodu nieuchwalenia ustawy budżetowej na czas (powinno to się stać do 21 grudnia 2018 r.) w pierwszych tygodniach stycznia część administracji federalnej nie miała środków finansowych na działanie – jej pracownicy nie otrzymali więc na początku 2019 r. pensji.

Nieopłacane były również muzea czy parki narodowe – w efekcie nie można było odwiedzić również takich historycznych miejsc jak Independence Hall. To pierwsza siedziba Kongresu – parlamentu USA – który początkowo obradował właśnie tu, w Filadelfii, w stanie Pensylwania. To tutaj podpisano Deklarację Niepodległości, i tutaj również napisano amerykańską konstytucję – uchwaloną w 1787 r. jako pierwszy taki dokument na świecie.

Zazwyczaj wypełnione gośćmi sale pod koniec grudnia i w pierwszych dniach...

18724

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]