Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Podcięta gałąź

Podcięta gałąź

09.06.2017
Czyta się kilka minut
Puszcza Białowieska jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo to, od przejęcia władzy przez PiS, leśnicy właśnie tu prowadzą masową wycinkę drzew.
Zenon Kruczyński / Fot. Karol Grygoruk
J

Jej głównym celem jest pozyskanie drewna na sprzedaż, chociaż zwolennicy wycinki przekonują, że chodzi o pozbycie się korników.

Od niedawna wycinka prowadzona jest przy wsparciu ciężkiego sprzętu. W minionym tygodniu na drodze maszyn stanęli ekolodzy. – Prosimy naukowców o przeprowadzenie wizji lokalnych w miejscach, gdzie wycięto martwe drzewa, oraz na składach drewna, z których są wywożone – mówi Katarzyna Jagiełło z Greenpeace Polska. Blokada ma dać naukowcom czas na przeprowadzenie badań.

W okolicach wsi Czerlonka, gdzie trwa protest ekologów, policja użyła siły, by pozbyć się protestujących. Wśród tych ostatnich był m.in. Zenon Kruczyński (na zdjęciu), autor książki „Farba znaczy krew”, który w trakcie interwencji funkcjonariuszy stracił przytomność. W wywiadzie dla „TP” mówił przed tygodniem m.in.: – Uparcie i niestety skutecznie jak na razie tniemy gałąź, na której siedzimy. W końcu tak sobie zaszkodzimy, że nie będzie czym oddychać. ©℗

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]