Reklama

Bitwa o Wilczy Tryb

31.10.2017
Czyta się kilka minut
Relacja dzień po dniu z likwidacji ostatniej blokady, która chroniła Puszczę Białowieską przed wycinką.
Likwidacja obozu ekologów w Puszczy Białowieskiej, październik 2017 r. MICHAŁ KSIĄŻEK
W

Wilczy Tryb to droga leśna między przysiółkiem i lasem Dąbrowa a Drogą Narewkowską, trochę ponad kilometr długości. Już dziesięć dni blokujemy jej ujście do Drogi Narewkowskiej. Od Dąbrowy tiry nie mogą tu wjechać, więc zablokowanie drugiego wjazdu uniemożliwa wywóz drewna zza naszych pleców. Mamy dwie beczki wypełnione betonem, w głąb których wpinamy się zatrzaskami łańcuchów wiszących na nadgarstkach. Nad beczkami, pomiędzy drzewami, wisi też platforma, na której wciąż ktoś czuwa. Jednorazowa zmiana na blokadzie liczy więc minimum cztery osoby.

Ósmy dzień blokady

Wtorek, 10 października. Na zmianie dzielny Gucio, który blokował kiedyś har­vestera przez 10 godzin, po nieprzespanej nocy. Chomik, pogromca kłusowników z Lubelszczyzny. Gosia, która nie tylko walczy o Puszczę, ale też utrwala na zdjęciach brutalność straży leśnej. Nic dziwnego, że strażnicy usunęli...

17927

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]