Reklama

Pod wpływem

Pod wpływem

12.09.2016
Czyta się kilka minut
Ponieważ sprawy bezpieczeństwa kraju przeszły ostatecznie w ręce aptekarza, zwanego ponoć salcesonem, uznaliśmy, że nie będziemy się już zajmować obronnością.
W

Ważny dla tej dramatycznej decyzji jest motyw o charakterze twórczym: mistrzem opisu stosunków wojskowych tego typu był Jaroslav Hašek i nie chcemy ryzykować zderzenia z oczekiwaniami Czytelnika mającego za sobą jego lekturę. Ponieważ krajowe kwestie militarne są już całkowicie poza horyzontem umiarkowanej nietrzeźwości, podjęliśmy tym samym decyzję, by sytuacją w armii zajęła się krajowa gildia farmaceutów i jej periodyki. Można rzec językiem frontowym, że oddaliśmy pole. To prawda. Z tematów, których analizowanie powoli sami sobie odradzamy, pozostały już tylko edukacja oraz kultura.

Weźmy na początek edukację, dola malucha polskiego leży nam bowiem na sercu szczególnie. Zważywszy, na kogo taki maluch wyrasta. Czemuż on, maluszek nasz polski cacany, tak szybko goli sobie główkę? Tatuuje sobie plecki w swastyki, hitlerowskie cyferki i wilcze pyszczki? Czemuż on jakoweś...

4524

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]