Reklama

Ładowanie...

Pochwała codzienności

26.02.2018
Czyta się kilka minut
S. BARBARA CHYROWICZ, etyk: W każdym wyborze jest coś niewybranego, a w każdej miłości coś niekochanego. Nie ma co sobie wmawiać, że trafny wybór to taki, w którym nie ma buntu, bólu, cierpienia i zmagania.
IWONA BURDZANOWSKA DLA „TP”
B

BŁAŻEJ STRZELCZYK: I co, wszystkie książki stojące w tym gabinecie przeczytała Siostra od deski do deski?

S. BARBARA CHYROWICZ: Jeden z moich kolegów twierdzi, że pokutą pracownika naukowego w czyśćcu będzie przeczytanie wszystkich książek, które kupił, a do których nawet nie zajrzał.

A ja mam takiego, który mówi, że inteligent nie musi przeczytać wszystkich swoich książek, ale musi wiedzieć, co w nich jest.

Też ładne.

No to jak? Będzie Siostra zalegała w czyśćcu nad tymi książkami?

Gdyby tylko z tego powodu, to pół biedy – rzeczywiście, nie przeczytałam od deski do deski wszystkich książek, które stoją w moim gabinecie.

A co to jest w ogóle za miejsce, ten gabinet filozofa?

To jest, proszę pana, miejsce, gdzie się siedzi i się myśli, a potem czasem pisze. Do myślenia nie potrzeba wielu gadżetów. Trzeba sobie...

16417

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]