Reklama

Ładowanie...

Po pierwsze duchowość

04.04.2004
Czyta się kilka minut
Nasze pismo kierujemy do tych, którzy chcą żyć pełniej i lepiej (nie: łatwiej) - mówi o. Antoni Rachmajda, redaktor naczelny Zeszytów.
P

Pierwsze “Zeszyty" ukazały się w 1993 roku. Pismo poświęcone duchowości (tak brzmi podtytuł) wydaje “Flos Carmeli", Wydawnictwo Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych; redakcja mieści się w Poznaniu. Pomysłem na pismo (wtedy redaktorem naczelnym był o. Wojciech Ciak) były numery monograficzne - dotyczące m.in. modlitwy, wolności, samotności. Do 1995 r. ukazało się 10 numerów. Wtedy - ze względów ekonomicznych - wydawanie zawieszono.

Pięć lat później “Zeszyty" reaktywowano. Zasadnicza reforma nastąpiła od numeru 18., czyli pierwszego w 2002 r. Nowy zespół, z o. Antonim Rachmajdą na czele, postanowił “zrestrukturyzować" pismo. “Ponieważ chcemy, by nasze pismo nie dotyczyło tylko teorii, lecz opierało się na doświadczeniu i proponowało różne rozwiązania możliwe dla człowieka »żyjącego« wiarą (...), centralna jest dla nas »duchowość«, lecz pojmowana jako »...

5163

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]