Reklama

Ładowanie...

Po owocach ich poznacie

14.11.2004
Czyta się kilka minut
Niedawno robiliśmy remont łazienek w naszym klasztorze. Zatrudniliśmy firmę kierowaną przez człowieka, który wzbudzał zaufanie. Wkrótce zaczęły się kłopoty. Fachowcy podczas remontu wypalali więcej papierosów niż kładli kafelków, a resztki zaprawy murarskiej wraz ze szpachelką wylali do sedesu. Efekt ich działań był przerażający. Fatalnie zestawiona kolorystyka płytek, niechlujne fugowanie, przeciekające kabiny prysznicowe, krawędzie zabezpieczone silikonem w taki sposób, jakby pięcioletnie dziecko bawiło się plasteliną. Przypomniał się nam peerelowski socjalizm.
-

---ramka 341266|prawo|1---W tym samym czasie panowie Józef i Andrzej zajęli się remontem przeciekającego balkonu. Przyjemnie było patrzeć, jak pojawiają się kolejne warstwy: najpierw unigrunt, potem folia izolacyjna, klej, równiutko kładzione płytki, dobrane kolorystycznie fugowanie, starannie wykończone krawędzie, wreszcie rynny. Patrząc na sposób ich działania, byliśmy przekonani, że św. Józef lepiej by tego nie zrobił.

Po owocach pracy można poznać wnętrze człowieka. Co prawda Pan Jezus mówił, że z najwspanialszych budowli nie zostanie kamień na kamieniu, ale jestem pewien, że z każdego dzieła przetrwa to, co niewidzialne dla oczu. Przeminą mury i maszyny, wyprodukowane luksusy i stworzone arcydzieła, napisane artykuły i wygłoszone wykłady, ugotowane obiady i posprzątane mieszkania, ale włożona w nie miłość zostanie. To ona zszywa najzwyklejsze czynności z...

2537

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]