Reklama

Ładowanie...

Przytul sweter, wyszoruj życie wybielaczem

11.01.2016
Czyta się kilka minut
To żadna sztuka narodzić się na nowo. Najtrudniejszy jest moment wyboru poradnika, który nam wskaże drogę.
Marie Kondo na planie programu „Dzień Dobry TVN”, 15 listopada 2015 r. Fot. Justyna Rojek / EAST NEWS
W

Weźmy te wszystkie nieistotne zasady, do których opanowania przyuczano cię tylko dlatego, że autorki takie jak Emily Post, Amy Vanderbilt czy Abigail van Buren tak napisały. Jedz kaczan kukurydzy tylko w ten sposób, zawsze czekaj, aż gospodyni zacznie posiłek, przedstawiaj mężczyznę kobiecie, jako gość na ślubie siedź po tej stronie kościoła, dawaj napiwki, ubieraj się tak a tak, używaj takich słów...” – kpił w latach 70. amerykański psycholog Wayne W. Dryer. Zdanie to zamieścił w pierwszej książce własnego autorstwa, „Pokochaj siebie”, zawierającej właśnie wskazówki, jak żyć. Następnie zaś, zachęcony jej sukcesem (35 mln sprzedanych egzemplarzy) wyprodukował jeszcze ponad trzy tuziny poradników o samodoskonaleniu.

Przełom roku sprzyja planom i podejmowanym po raz kolejny postanowieniom, niewykluczone więc, że i wznowione niedawno bestsellery Dryera znajdą kolejnych nabywców....

13579

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]