Reklama

Piesek imieniem Adolf

Piesek imieniem Adolf

13.05.2008
Czyta się kilka minut
Nowe milenium to era symulakrów. Wiele przenikliwych słów napisano na ten temat, we współczesnym świecie nieuchronnie multiplikują się kolejne dowody na prawdziwość tej tezy.
M

Multiplikują niebezpiecznie i mutują niepostrzeżenie, niebacznie, a niesfornie zgoła. Najnowsze przykłady złowrogo podnoszą glacę, a nawet wyprostowaną łapę w geście paranoicznej śmieszności.

Pewien właściciel owczarka niemieckiego z Berlina skazany został na pięć miesięcy więzienia za nauczenie swojego czworonoga faszystowskiego pozdrowienia. Zmyślnie wytresowany piesek wabił się Adolf i, ku uciesze zmyślnego pana o imieniu Roland, na każdą komendę "Heil Hitler" w znajomym geście podnosił łapkę.

Policjanci zatrzymali na Górze św. Anny dominikanina prowadzącego 11-osobową grupę spokojnej, patriotycznej młodzieży ze Zdzieszowic na obchody rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Przy bliższych oględzinach młodziankowie okazali się neofaszystami, podobnie jak ich podający się za mnicha przywódca. Zdradziły go... wystające spod sutanny glany....

3770

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]