Reklama

Pielgrzymka dla Kamila

Pielgrzymka dla Kamila

06.06.2007
Czyta się kilka minut
Gdy Kamil umierał, poprosił Tomka, żeby za rok pojechał na Lednicę. Jeśli dożyje.
Tomek przed Bramą-Rybą / fot. WALDEMAR WYLEGALSKI
C

Ciągły, przeszywający dźwięk z monitora był nie do zniesienia. Usłyszał krzyk lekarza: "Spadaj stąd!". Więcej już Kamila nie widział.

Tamto stało się rok temu (ciągle powraca). Teraz stoi na usypanym z ziemi kopcu. Na kopcu wielka żelazna konstrukcja przypominająca rybę. Dookoła tłumy ludzi, w jego wieku, młodszych i starszych. Tańczą i śpiewają: "Poślij nas, poślij nas na żniwo Twoje, Panie".

Ewa, miła szatynka z duszpasterstwa,  koordynatorka tegorocznej Lednicy powtarzała od tygodni, że tę Lednicę warto było zrobić dla niego jednego. Mówił o nim w kazaniach o. Jan Góra. U dominikanów młodzież modliła się, żeby udało mu się przyjechać.

Tomek patrzy na tłum roztańczonych i rozśpiewanych ludzi. I zadaje sobie pytanie, czy Kamil go teraz widzi.

Z muzyki poważnej lubi Bacha. Najbardziej 3. i 5. Koncert...

8730

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]