Reklama

Chrzest w inkubatorze

Chrzest w inkubatorze

12.09.2016
Czyta się kilka minut
Nawet jeśli ktoś nie płacze, to nie oznacza, że mniej cierpi. Można to wyczuć między słowami – mówi o. Paweł Ostrzałek, kapelan Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.
Z cukierkami w kapturze – ojciec Paweł Ostrzałek w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, 6 września 2016 r. Fot. Grzegorz Klatka dla „TP”
D

Dlaczego ja? Dzieci rzadko zadają takie pytania. Rodzice pytają częściej: „Co zrobiliśmy, że zostaliśmy ukarani przez Pana Boga chorobą dziecka?”. Pamiętam Patryka, miał ok. 10 lat, akurat był po komunii świętej. Umierał. Resztką sił pytał: „Mamusiu, a czy ja będę jeszcze mógł pograć w piłkę na korytarzu w szpitalu?” – wspomina o. Paweł Ostrzałek.

Jest franciszkaninem, kapelanem w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Każdego dnia przychodzi do Kaplicy Aniołów Stróżów, której strzegą tysiące aniołów pozostawianych tam przez maluchy i nastoletnich pacjentów, oraz idzie na obchód z kapturem wypełnionym po brzegi cukierkami.

Kamil:

Aniołku, proszę Cię, opiekuj się mną dalej, proszę o dużo cierpliwości dla mamy w wychowywaniu mnie, proszę o zdrowie dla babci, dziadka oraz całej rodziny.
Co pewien czas o. Paweł dostawia nową...

13220

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]