Reklama

Pieczęć Ducha

Pieczęć Ducha

22.07.2008
Czyta się kilka minut
Przybyłem, aby umocnić was w wierze i otworzyć wasze serca na moc Ducha Chrystusa oraz na bogactwo Jego darów" - tymi słowami Benedykt XVI objaśnił cel swojej wizyty w Australii. Swoje przemówienia poświęcił niemal w całości nauce o Trzeciej - "najbardziej niedostrzeganej" - Osobie Trójcy Świętej.
J

Jako zadanie wyznaczył młodym bycie świadkami Chrystusa. To nie pobożny frazes - misja ta jest realna i trudna: polega na dawaniu chrześcijańskiego świadectwa w świecie relatywizmu moralnego. Terenem działań chrześcijan jest społeczeństwo, które "doświadcza procesu podziałów z powodu sposobu myślenia, który ze swej natury jest krótkowzroczny, gdyż pomija pełne odniesienie do prawdy - prawdy odnoszącej się do Boga i do nas" - mówił Benedykt XVI.

Do takiego świata Papież chce wysłać dobrze przygotowanych jego katechezą młodych ludzi. Ich działania, którym podstawy mają dostarczyć dary Ducha Świętego, mają współczesną rzeczywistość uzdrowić. W ten sposób rozpocznie się "nowa epoka, w której miłość nie będzie chciwa i egoistyczna, lecz czysta, wierna i prawdziwie wolna, otwarta na innych, szanująca ich godność, dbała o ich dobro, promieniująca radością i pięknem...

1960

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]