Reklama

Światowe Dni Młodzieży w Sydney dzień po dniu (6)

Światowe Dni Młodzieży w Sydney dzień po dniu (6)

21.07.2008
Czyta się kilka minut
Ostatniego dnia pobytu w Australii Benedykt XVI jeszcze raz wezwał do otwarcia się na dary Ducha Świętego. Jako wzór do naśladowania wskazał Maryję, której Duch Święty pomógł przyjąć trudne wyzwanie zostania Matkę Bożą.
Światowe Dni Młodzieży 2008: uroczystości na zakończenie /fot. KNA-Bild
W

Według szacunków australijskiej policji w porannej Mszy św. na hipodromie w Randwick uczestniczyło 350 tys. osób (organizatorzy mówią o 400 tys.). Ponad połowa z nich spędziła całą noc, wśród modlitwy i śpiewów, na czuwaniu; temperatura sięgała 8 stopni Celsjusza.

O godzinie 8 rano abp Philips Wilson poprowadził modlitwę przygotowującą do zakończenia Dni Młodzieży. Benedykt XVI w papamobile przejechał pośród zgromadzonych, pozdrawiając ich. Mszę koncelebrował z 26 kardynałami i 400 biskupami.

Nie zasługa, lecz dar

W kazaniu kontynuował naukę o Duchu Świętym z poprzedniego dnia. "Duch Święty zstąpi na was i otrzymacie Jego moc" - zacytował Dzieje Apostolskie. "Zobaczyliśmy realizację tej obietnicy! W każdym wieku i w każdym języku Kościół kontynuuje głoszenie na całym świecie wielkich dzieł Bożych i zaprasza...

7987

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]