Reklama

Pięćset dla każdego

Pięćset dla każdego

17.02.2014
Czyta się kilka minut
Nowy program Prawa i Sprawiedliwości, opierający się na zasadach „zdrowie, praca, rodzina”, przyjąłem z entuzjazmem.
T

Trudno, żeby nie, skoro: szybciej pójdę na emeryturę, będę płacił mniejsze podatki, zapomnę o kolejkach do lekarza i jeszcze dostanę pięć stówek, o ile postaram się o kolejne dziecko.
Dodatkowo cieszy mnie fakt, że polska gospodarka będzie rozwijała się szybciej, a deficyt budżetowy się zmniejszy. Wystarczy tylko iść na wybory i zagłosować jak trzeba.
PiS chce zwalczyć zbędną biurokrację i ciąć nakłady na administrację, co jest godne największej pochwały. W związku z tym zlikwiduje Ministerstwo Skarbu Państwa oraz resort Administracji i Cyfryzacji.
PiS chce także sprawnie zarządzać państwem – co także jest szalenie ważne. W związku z tym powoła: Ministerstwo Energetyki, Ministerstwo Polityki Rodzinnej, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Ministerstwo Integracji Europejskiej. A także kilka przyrządowych agencji, w tym Polską Agencję Handlu i...

3111

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]