Reklama

Petrificus totalus

Petrificus totalus

05.10.2020
Czyta się kilka minut
Z krzywdy, której doznałam dowiadując się, że ten homofob, ksenofob, mizogin i głosiciel szkodliwych bzdur zostaje ministrem odpowiedzialnym za edukację również moich dzieci, zaczyna mi wyrastać nowe uczucie, pnące się wzdłuż kręgosłupa niczym jaszczurka, a może raczej jak żmija.
W

W Polsce ostatnich tygodni naprawdę strach położyć się spać. Bo potem wstaje się rano nieświadomym niczego, czasem nawet w dobrym nastroju, pełnym jakiejś głupiej wiary w coś miłego, co może przyniesie nowy dzień, i nagle bum! – złudzenia opadają, gdy Polska wita zaspanych mocnym kopem w tyłek.

Tak jak 30 września, o poranku, który w lidze strasznych polskich poranków wysuwa się na czoło. Był to poranek, podczas którego pogłoski o posadzeniu Przemysława Czarnka na stanowisku ministra odpowiedzialnego za edukację i naukę okazały się niestety nieprzesadzone.

Powiedzieć, że oniemiałam, to nic nie rzec. Jakąż wszeteczną siłę posiada ów wątpliwy profesor in spe, że potrafi zaklinać ludzi w kamień na odległość, samą informacją o swej nominacji! Petrificus totalus – powiadają moje dzieci, machając plastikowymi różdżkami z uniwersum Harry’ego Pottera, i...

4926

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

(wersja dla bogatych) albo indywidualny tok domowej nauki (wersja dla zdyscyplinowanych) albo niezawracanie głowy (wersja dla pozostałych) - z pudrowania tego publicznego trupa nie wyniknie już nic dobrego, bo trup śmierdzi nie od czasów min. Zalewskiej ale od kiedy pamiętam, a jestem w Pani wieku. Od pokoleń nie umiemy rozwiązać problemu ciężkich tornistrów, fundując dzieciom masowo problemy ortopedyczne, przeładowanego materiału, którego wkucia się wymaga a rozumienia już nie - o wejściu do pamięci trwałej nawet nie wspominając - i poganiamy bezsens bezsensem, ucząc kolejne pokolenia powielania tego modelu. Edukacja okupiona jest masą wysiłku a efekty daje mierne. Na koniec większość wyedukowanych ląduje albo na kasie albo na emigracji cierpiąc z powodu niespełnionych ambicji. Proszę się zatem nie denerwować - minister żeby nie wiem jakim ... był, wiele już zepsuć nie może. Jeśli natomiast wprowadzi w czyn marzenia o skutecznych karach - może się wyjątkowo szybko przekonać o wielkiej skuteczności siły jako argumentu, bo przecież skoro wolno to wszystkim - rodzicom też. A Ci na pewno zechcą ukarać winnych obecnego kształtu edukacji w naszym kraju. Nie wykluczajmy zatem masowej wycieczki do stolicy ( z pałką jako argumentem ) zamiast biernego oczekiwania aż natura ukarze kolejnych ministrów.

Z tego korzenia co faszyzm wrosła też ideologia Czarnka. Moja piętnastoletnia wnuczka, uczennica liceum, powiedziała mi że młodzież jest oburzona tą nominacją. W jej odczuciu tylko oni "się buntują", nie widzą sprzeciwu dorosłych.

Jak pożyjesz wystarczająco długo, to doczekasz, że twoja prawnuczka będzie takich jak Czarnek uważać za postać, która autentycznie wyskoczyła z gry komputerowej Diablo III. Z pokolenia na pokolenie świat staje się coraz prostszy..

Tak sobie myślę, że na tej nominacji skorzystają jedynie studenci KUL-u :) Autorkę serdecznie pozdrawiam i prośbę spełniłem.

Proces wyborczy to nie zabawa. Jego naturalną konsekwencją jest to co następnie dzieje się w naszym otoczeniu. Przecież marszałek Terlecki powiedział że trzeba wychować nowego Polaka w duchu patriotycznym i hołdującego wartościom bliskim obecnej ekipie rządzącej.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]