Reklama

Ładowanie...

Pearl Jam „Riot Act” SONY, 2002

23.03.2003
Czyta się kilka minut
P

Pearl Jam - buntownicy z wyboru. Muzycznie ewoluowali - hardrockowe brzmienia lat 70. uzupełnili zahaczającymi o punkową zadziorność „czadami” i balladami. To dojrzałość, nie komercja.

„Riot Act” jest tego potwierdzeniem. W stęp - „Can 't Keep” - piękne gitary, mantrowa pulsacja sekcji rytmicznej, refleksyjny tekst o (nie)przemijaniu. Później dynamiczny „Save Me” - Eddie Vedder nie przebiera w słowach, a perkusista Matt Cameron daje próbkę umiejętności. Zresztą w Pearl Jam od lat grają świetni muzycy: Mike McCready i Stone Gossard na gitarach, a Jeff Ament na basie. Smaczku dodają klawiszowe brzmienia Adama Kaspera, współproducenta albumu.

Stylistycznie „Riot Act” jest rozwinięciem poprzedniczki - „Binaural”. Płyta nie nuży spokojem i nie męczy hałasem; jest harmonijna, ze wskazaniem na: „Love Boat Captain” z ładnymi klawiszami, akustyczny „Thumbing My Way”, lekko...

1368

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]