Reklama

Blur: "Think Tank"

Blur: "Think Tank"

21.03.2004
Czyta się kilka minut
Gdzie są chłopcy z tamtych lat: Oasis, Suede, Pulp, Blur...? Gwiazda Oasis mocno przygasła, o Suede i Pulp niewiele się mówi, tylko Blur dawno wyskoczyli z szuflady z etykietą “britpop". Do przedostatniego albumu “13" ich forma wzrastała, teraz przyszedł czas na małe odprężenie.

“Think Tank" nagrano w Maroku, co słychać. Na skutek tarć w zespole zabrakło gitarzysty Grahama Coxona. To również słychać. O ile orientalne wstawki tworzą ciekawy klimat (choćby w wybuchowym “We’ve Got a File on You", przywodzącym na myśl niezapomniany “Song 2"), to brak Coxona wpływa niekorzystnie - jedyna piosenka nagrana z jego udziałem, “Battery in Your Leg" (z niesamowicie przestrzenną partią gitary), należy do najlepszych na płycie.

W perspektywie dotychczasowych dokonań Blur można powiedzieć, że “Think Tank" to album nierówny, sprawiający wrażenie kompilacji odrzutów z sesji nagraniowych. Widać, że wsparcie znanych producentów (m.in. Fatboya Slima i Williama Orbita) to nie wszystko. Niektórym utworom brakuje ciekawego rozwinięcia i napięcia, część linii wokalnych sprawia wrażenie niedopracowanych, pewne pomysły brzmieniowe nie są do końca wykorzystane...

1857

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]