Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Opustoszały Watykan

Opustoszały Watykan

19.02.2018
Czyta się kilka minut
W strugach deszczu pakowała się kuria rzymska do dwóch autokarów, które w niedzielne popołudnie zajechały przed Dom Świętej Marty.
P

Papież, kardynałowie, biskupi – w obstawie dwóch spowiedników i kilku żandarmów – wyjechali do Domu Rekolekcyjnego w Aricci nad jeziorem Albano, gdzie przez kolejne pięć dni będą słuchać wielkopostnych rekolekcji. Dla Franciszka, który – w przeciwieństwie do swych poprzedników – nie bierze urlopów, będzie to również okazja do krótkiego odpoczynku: bez spotkań, przemówień i uroczystych celebracji.

Ostatni tydzień był bardzo pracowity: do co­tygodniowych obowiązków doszło 15 audiencji prywatnych, celebracja liturgii Środy Popielcowej i ponad dwugodzinne spotkanie z klerem diecezji rzymskiej. Papież podpisał też kilka istotnych dokumentów, m.in. powołujący dziewięciu nowych członków Komisji ds. Ochrony Nieletnich. Biuro prasowe potwierdziło, że Franciszek regularnie spotyka się z ofiarami księży pedofilów – zwykle co piątek; przypomniano też jego niedawne słowa, że seksualne przestępstwa na nieletnich „pustoszą Kościół”. ©(P)

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz i fotoedytor „Tygodnika Powszechnego”. Absolwent teatrologii UJ, studiował też historię i kulturę Włoch w ramach stypendium przyznanego przez konsorcjum ICoN zrzeszające kilka...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]