Reklama

Olimpijczycy

Olimpijczycy

03.09.2012
Czyta się kilka minut
Otwieram serwis sportowy na dużym polskim portalu internetowym. Jedną z głównych – sportowych! – wiadomości dnia jest informacja, że „Narzeczona Cristiano Ronaldo zapomniała biustonosza”. O olimpiadzie specjalnej, mimo że trwa w najlepsze, ani słowa.
K

Kiedy na kilka dni przed jej otwarciem w mediach dały się słyszeć narzekania, że nikt u nas tej olimpiady nie traktuje poważnie, że nie będzie transmisji z otwarcia ani bezpośrednich relacji ze zmagań niepełnosprawnych sportowców, pomyślałem: coś się zmienia. Wcześniej nikomu to nie przeszkadzało, teraz przynajmniej trochę przeszkadza. Oczywiście, takie narzekania mają często charakter rytualny: ktoś jeden zacznie, inni podchwytują. Jak śpiew przy ognisku – kiedy ognisko się wypali, ci, co śpiewali, często zapominają słowa pieśni. Jednak szum, sprzeciw, choćby rytualny, to zawsze lepiej niż zupełna cisza; jest przynajmniej cień szansy, że ktoś się tym przejmie, ktoś coś z czymś za cztery lata skojarzy i jakiś decydent z jakiejś telewizji przy kolejnych igrzyskach specjalnych zastanowi się: „A może by i u nas...?” Pomyślałem, zgoda, naiwnie; mogłem przecież przewidzieć, że wysiłek...

3919

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]