Reklama

Ojczyźnie naszej – chuligański trud

Ojczyźnie naszej – chuligański trud

16.01.2017
Czyta się kilka minut
Na Jasnej Górze kibice modlili się o Polskę „wolną i suwerenną”. – Żeby nie była demokratyczna, była rządzona silną, ale katolicką ręką. Bo jeśli każdy będzie robił, co będzie chciał, nie mamy szans przetrwać – wyjaśnia jeden z nich.
Święcenie szalików, w środku ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jasna Góra, 7 stycznia 2017 r. Fot. Łukasz Kolewiński / AGENCJA GAZETA
M

My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę”. „W ciemnościach szatańskich, co ziemię okryły... idziemy wciąż naprzód wytrwale”. „Resorciakom, komunistom rzuć te słowa prosto w twarz, że szlak boju poprzez lasy do zwycięstwa wiedzie nas”.

To tylko niektóre napisy, jakie umieszczono na transparentach rozwieszonych na murach sanktuarium podczas 9. Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę (odbyła się 7 stycznia). Większość z nich – na biało-czerwonych flagach.

Napisy, a według niektórych kibicowskie oświadczenia, były wszędzie. Na czapce kibica przed wejściem do kaplicy Matki Bożej: „Stop islamizacji Polski”. Na bluzie uczestnika spotkania z prezesem IPN: „Cały nasz chuligański trud Tobie ukochana ojczyzno”. – Jasna Góra wyzwala patriotyzm, staram się być tutaj co roku – mówi mi Piotr, kibic Legii Warszawa.

– Kibice są zwykłymi ludźmi. Polakami,...

10176

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Organizatorzy powinni zwrócić się ku źródłom czyli ku Słowu, gdzie napisane jest, że nie ma Greka, ani Żyda - wszyscy jesteśmy Chrystusowi. Zakonnicy również o tym nie pamiętają ? Bracia ! Czytajcie Słowo Boże !

będą mieli na rękach krew, do której przelewu dopuszczają, wspierając szowinistyczne organizacje, nie stroniące od przemocy. Nie puścimy w niepamięć tej czarnej karty polskiego "Kościoła", na którą środowisko bliskie Tygodnikowi nie ma wciąż wpływu. Nie umyjecie tak łatwo rąk, faryzeusze. Wiecie, co wypasacie i proszę niewinnych nie udawać.

Nie zgadzam się na to by środowiska polityczne, kibolskie, i część tak myślących duchownych (z ojcami paulinami na czele) zawłaszczały Jasną Górę. To nie jest własność tych środowisk. A takie akcje powodują że ci którzy się z nimi nie identyfikują coraz nie chętniej pielgrzymują do naszego sanktuarium, bo nie wiedzą czy mogą się tam czuć bezpiecznie. W pełni zgadzam się z ojcem Oszajcą.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]