Reklama

Sztuka walki ze sobą

Sztuka walki ze sobą

18.07.2017
Czyta się kilka minut
Po 25 latach pracy duszpasterskiej zaczął trenować kick boxing. Trzy razy w tygodniu szlifuje ciosy i kopnięcia. – Nie przychodzę tu nawracać, to ja uczę się pokory – mówi.
Ks. Marek Wyjadłowski i Cezary Podraza, czerwiec 2017 r.
Z

Zaintrygowana informacjami o księdzu, który trenuje kick boxing, pojechałam do Sosnowca. Myślałam: zobaczę twardziela, który na treningu rozdaje ciosy na lewo i prawo, a potem w kościele odprawia mszę?

– Typowe podejście do tematu – prostuje moje wyobrażenia ks. Marek Wyjadłowski.

Nie walczy publicznie, nikomu twarzy nie obija i dba o to, żeby wierni nie oglądali go na mszy z podbitym okiem. – Wiele nieporozumień bierze się z tego, że sztuki walki od razu łączy się z duchowością niechrześcijańską – tłumaczy. – Pewne kwestie trzeba jednak rozgraniczyć. Jeżeli ktoś łączy je z jakąś filozofią, to rzeczywiście może sobie narobić kłopotów. W przypadku kick boxingu nie ma takiego problemu. To są tylko ćwiczenia fizyczne. Jeżeli ktoś się modli, jest blisko Pana Boga, to jak ćwiczenia mogą mu zaszkodzić?

Kick boxing regularnie ćwiczy od dwóch lat, w młodości interesował...

9716

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]