Reklama

Ładowanie...

Z Bogiem przeciw rządowi

07.01.2013
Czyta się kilka minut
Na Jasną Górę pielgrzymowali kibice. Usłyszeli, że są nadzieją narodu, a ich prześladowania wkrótce się skończą, bo „Chrystus jest z nimi”. I że 12 tysięcy szabel wystarczy, aby obalić Tuska.
Częstochowa, 5 stycznia 2013 r. Fot. Piotr Idem
W

W przestronnej, długiej na sto metrów sali, na rozkładanych krzesłach usiadło ich około tysiąca. Na środek wyszedł krępy, krótko ostrzyżony dwudziestoparolatek. Zazwyczaj – na demonstracjach i pochodach – głośno skanduje przez megafon. Dziś też przyzwyczajenia biorą górę: Adam Małecki z Młodzieży Wszechpolskiej, choć dano mu mikrofon, kiedy mówi, to ciągle krzyczy.

Właśnie wspomina warszawski „Marsz Niepodległości” z 2011 r: – Postawiliśmy sobie cel: zorganizować imprezę, na której my, wynaradawiani, moglibyśmy się wszyscy spotkać. To się udało! – woła. – Przyjechały dziesiątki tysięcy kibiców. Policja dostała nowe pałki i tarcze, zbliżało się Euro, więc chcieli się popisać, miała być wielka pokazówka siły. Warto wspomnieć o fałszywym przekazie mediów. Zadyma trwała przecież tylko 20 minut! Po drodze spłonął jakiś tam wóz TVN-u – Małecki się uśmiecha. – Oczywiście, bardzo nam...

13692

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]