Reklama

Odmienne stany świadomości

Odmienne stany świadomości

15.12.2014
Czyta się kilka minut
13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, odbyła się w Warszawie demonstracja w obronie demokracji i wolności.
Z

Zdaniem organizatorów w Polsce wciąż trwa komuna, co brzmi przynajmniej groteskowo, ponieważ organizatorem demonstracji jest partia utrzymywana z budżetu i prowadząca w ostatnich sondażach TNS Polska. Partia, która jednak najprawdopodobniej nie będzie rządzić Polską, bo pozbawiona jest (czego dowiodły też ostatnie wybory samorządowe) zdolności koalicyjnej. Jeżeli polska demokracja ma jakieś słabości, to jest wśród nich niewątpliwie jakość opozycji: żadnych propozycji, tylko cokolwiek histeryczna negacja. Koalicja rządząca ma w Jarosławie Kaczyńskim niezawodnego partnera: trudno sobie wyobrazić lepszego naganiacza wyborczego elektoratu PO.
Jest i dobra wiadomość: nuncjusz papieski i przewodniczący Konferencji Episkopatu abp Stanisław Gądecki przywołali do porządku biskupów, którzy zgłosili się do komitetu honorowego marszu organizowanego przez PiS: czwórka hierarchów musiała...

1277

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]