Reklama

Oderwań moc

Oderwań moc

20.01.2014
Czyta się kilka minut
Niedawny apel prezesa PiS do emigrantów, by ci wracali do kraju, w każdym sensie ilustruje stan oderwania, który ogarnął w ojczyźnie rzesze.
O

Oderwaniem jest furioso wywołane tęczą, której zgliszcza wróciły bumerangiem w postaci komunikatu tej treści: „Oddział Telewizyjny Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przyznał nagrodę Polskiej Szabli Ułańskiej za »Najlepszą fotografię patriotyczną roku 2013«”. Patriotyzm roku jest na tej fotografii przedstawiony za pomocą obywatela machającego polską chorągwią na tle płonącej tęczy. Niezbadana liczba obywateli dała się przekonać oderwaniu, że kibice są śmietaną patriotyzmu i utrzymują substancję narodu nad przepaścią rozmycia. Oderwaniem jest agresywne nabrzmienie na tle wielkiej zbiórki pieniędzy dla chorych. Oderwaniem jest pasja pisania przykrych książek o rodzicach bądź dziadkach ludzi żyjących, oderwaniem takoż jest odlot na tle „ideologii gender” i świeżo naprzeciw niej wylazłej ideologii owego gender atakowania. Oderwań jest jeszcze trochę.
Oto co...

2433

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]