Reklama

Obcy we własnym kraju

Obcy we własnym kraju

04.12.2017
Czyta się kilka minut
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
G

Gdy piszę ten tekst w śródmiejskiej warszawskiej kawiarni, w piątkowy poranek, po jednej stronie sali siedzą (wyjątkowo dziś smutni) ludzie z Krytyki Politycznej, po drugiej szepczą coś do siebie dwaj najmłodsi dyrektorzy z TVP ze swymi elegancko konserwatywnymi kolegami z Krakowa, w centrum lokalu kawę popija niegdysiejsza przedstawicielka warszawskich ruchów miejskich, która teraz pracuje w Ratuszu. Czyli da się. Siedzimy obok, kulturalnie, każdy zanurzony w swej bańce, prowadzimy swe pługi przez kości mniej lub bardziej umarłych i próbujemy rzecz jasna uratować Polskę przed sobą nawzajem.

Obecna przy podstoliku lewicowym autorka OKO.Press Agata Szczęśniak napisała niedawno tekst „Nikt nie czeka na lewicę”, w którym ze smutkiem konstatuje, że w Polsce lewica nie odrodzi się niczym Feniks z popiołów, bo nie ma tutaj na nią zapotrzebowania (dodam od siebie, że to, które było,...

5169

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"prowadzimy swe pługi przez kości mniej lub bardziej umarłych" - z tymi mniej lub bardziej umarłymi? Czy to tak jak z tymi trochę w ciąży? Wygląda na jakąś reminiscencję. Jakby Gehinom. Tylko jakoś tak artyficjalnie brzmi. No chyba, że to przedstawiciele Krytyki Politycznej się tak pani skojarzyli)).

"w Polsce lewica nie odrodzi się niczym Feniks z popiołów, bo nie ma tutaj na nią zapotrzebowania " jak to "się nie odrodzi" jak odrodziła się i rządzi? Porządni narodowi socjaliści, z socjalem, państwem opiekuńczym itd. Marzenie fana lewicy..

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]