Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Obcy we własnym kraju

Obcy we własnym kraju

04.12.2017
Czyta się kilka minut
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
G

Gdy piszę ten tekst w śródmiejskiej warszawskiej kawiarni, w piątkowy poranek, po jednej stronie sali siedzą (wyjątkowo dziś smutni) ludzie z Krytyki Politycznej, po drugiej szepczą coś do siebie dwaj najmłodsi dyrektorzy z TVP ze swymi elegancko konserwatywnymi kolegami z Krakowa, w centrum lokalu kawę popija niegdysiejsza przedstawicielka warszawskich ruchów miejskich, która teraz pracuje w Ratuszu. Czyli da się. Siedzimy obok, kulturalnie, każdy zanurzony w swej bańce, prowadzimy swe pługi przez kości mniej lub bardziej umarłych i próbujemy rzecz jasna uratować Polskę przed sobą nawzajem.

Obecna przy podstoliku lewicowym autorka OKO.Press Agata Szczęśniak napisała niedawno tekst „Nikt nie czeka na lewicę”, w którym ze smutkiem konstatuje, że w Polsce lewica nie odrodzi się niczym Feniks z popiołów, bo nie ma tutaj na nią zapotrzebowania (dodam od siebie, że to, które było,...

5169

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"prowadzimy swe pługi przez kości mniej lub bardziej umarłych" - z tymi mniej lub bardziej umarłymi? Czy to tak jak z tymi trochę w ciąży? Wygląda na jakąś reminiscencję. Jakby Gehinom. Tylko jakoś tak artyficjalnie brzmi. No chyba, że to przedstawiciele Krytyki Politycznej się tak pani skojarzyli)).

"w Polsce lewica nie odrodzi się niczym Feniks z popiołów, bo nie ma tutaj na nią zapotrzebowania " jak to "się nie odrodzi" jak odrodziła się i rządzi? Porządni narodowi socjaliści, z socjalem, państwem opiekuńczym itd. Marzenie fana lewicy..

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]