Reklama

O władzę w Kościele

O władzę w Kościele

17.06.2013
Czyta się kilka minut
Misją Kościoła jest budowanie pomostów, a nie wznoszenie okopów. Ważne, żeby arcybiskupowi i proboszczowi nie doradzali ci, którzy na ich konflikcie chcą ugrać kolejne podziały czy kościelne awanse.
S

Szczerze mówiąc, nie pojmuję, dlaczego nie potrafią się porozumieć” – tak ­spuentował sprawę konfliktu pomiędzy abp. Hoserem a ks. Lemańskim Marek Zając w poprzednim numerze „TP”. Dlaczego więc nie potrafią? Z powodu ukrywania prawdy, co sugerują enigmatyczne wypowiedzi kanclerza kurii prasko-warszawskiej i samego arcybiskupa („Cała sprawa jest bardzo złożona, bolesna i o tyle trudna, że jest na razie jednostronna relacja, która w swoim przesłaniu pewne fakty przemilcza, a inne deformuje”)? Ale jeśli ks. Lemański nie mówi całej prawdy, to dlaczego na świadka wzywa trybunał watykański, a o swoich perypetiach informuje całą Polskę? Z powodu odmiennych charakterów? Każdy, kto zna abp. Hosera i ks. Lemańskiego, przyzna, że są to kompletnie różne osobowości, a jednak to za mało, żeby wytłumaczyć, dlaczego konflikt przybrał postać otwartej walki. Może więc w grę wchodzi odmienne podejście...

4239

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]