Reklama

Ładowanie...

O władzę w Kościele

17.06.2013
Czyta się kilka minut
Misją Kościoła jest budowanie pomostów, a nie wznoszenie okopów. Ważne, żeby arcybiskupowi i proboszczowi nie doradzali ci, którzy na ich konflikcie chcą ugrać kolejne podziały czy kościelne awanse.
S

Szczerze mówiąc, nie pojmuję, dlaczego nie potrafią się porozumieć” – tak ­spuentował sprawę konfliktu pomiędzy abp. Hoserem a ks. Lemańskim Marek Zając w poprzednim numerze „TP”. Dlaczego więc nie potrafią? Z powodu ukrywania prawdy, co sugerują enigmatyczne wypowiedzi kanclerza kurii prasko-warszawskiej i samego arcybiskupa („Cała sprawa jest bardzo złożona, bolesna i o tyle trudna, że jest na razie jednostronna relacja, która w swoim przesłaniu pewne fakty przemilcza, a inne deformuje”)? Ale jeśli ks. Lemański nie mówi całej prawdy, to dlaczego na świadka wzywa trybunał watykański, a o swoich perypetiach informuje całą Polskę? Z powodu odmiennych charakterów? Każdy, kto zna abp. Hosera i ks. Lemańskiego, przyzna, że są to kompletnie różne osobowości, a jednak to za mało, żeby wytłumaczyć, dlaczego konflikt przybrał postać otwartej walki. Może więc w grę wchodzi odmienne podejście...

4239

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]