Reklama

Ładowanie...

O sukcesie słów kilka

z Barcelony
27.12.2021
Czyta się kilka minut
Gdy czwarta fala pandemii mocno doświadcza Europę, Hiszpania i Portugalia wydają się „zieloną wyspą”. Choć statystyki infekcji ostatnio rosną także tutaj, skala ciężkich przypadków i zgonów jest na niższym poziomie niż gdzie indziej.
Kolejki do przyjęcia trzeciej dawki szczepionki. Barcelona, 15 grudnia 2021 r. PACO FREIRE / ZUMA PRESS / FORUM
S

Spotykamy się, żeby porozmawiać o tym, co poszło dobrze. O sukcesie: w grudniu 2021 r. około 80 proc. Hiszpanów przyjęło już dwie dawki szczepienia przeciwko koronawirusowi, a ponad 20 proc. dawkę przypominającą. W Europie lepiej radzi sobie pod tym względem tylko Portugalia, gdzie dwie dawki przyjęło 88 proc. całej populacji. Hiszpanie mają być z czego dumni. Moi rozmówcy też są – akcja szczepień się udała, nie ma wątpliwości.

Mamy rozmawiać o sukcesie, ale jakoś nie od razu nam to wychodzi. Nasze myśli wracają do początku.

Wszyscy bacznie obserwowaliśmy pierwszą falę pandemii w Hiszpanii, każdy z nas na swój sposób. Ja z pewnego dystansu, bo z pozycji dziennikarki i emigrantki.

Epidemiolog Joan Guix nie mógł być bliżej biegu wydarzeń: gdy w Hiszpanię uderzyła pierwsza fala, sprawował funkcję sekretarza generalnego ministerstwa zdrowia w Katalonii.

Angel...

16425

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]