Reklama

O sukcesie słów kilka

O sukcesie słów kilka

z Barcelony
27.12.2021
Czyta się kilka minut
Gdy czwarta fala pandemii mocno doświadcza Europę, Hiszpania i Portugalia wydają się „zieloną wyspą”. Choć statystyki infekcji ostatnio rosną także tutaj, skala ciężkich przypadków i zgonów jest na niższym poziomie niż gdzie indziej.
Kolejki do przyjęcia trzeciej dawki szczepionki. Barcelona, 15 grudnia 2021 r. PACO FREIRE / ZUMA PRESS / FORUM
S

Spotykamy się, żeby porozmawiać o tym, co poszło dobrze. O sukcesie: w grudniu 2021 r. około 80 proc. Hiszpanów przyjęło już dwie dawki szczepienia przeciwko koronawirusowi, a ponad 20 proc. dawkę przypominającą. W Europie lepiej radzi sobie pod tym względem tylko Portugalia, gdzie dwie dawki przyjęło 88 proc. całej populacji. Hiszpanie mają być z czego dumni. Moi rozmówcy też są – akcja szczepień się udała, nie ma wątpliwości.

Mamy rozmawiać o sukcesie, ale jakoś nie od razu nam to wychodzi. Nasze myśli wracają do początku.

Wszyscy bacznie obserwowaliśmy pierwszą falę pandemii w Hiszpanii, każdy z nas na swój sposób. Ja z pewnego dystansu, bo z pozycji dziennikarki i emigrantki.

Epidemiolog Joan Guix nie mógł być bliżej biegu wydarzeń: gdy w Hiszpanię uderzyła pierwsza fala, sprawował funkcję sekretarza generalnego ministerstwa zdrowia w Katalonii.

Angel...

16425

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]