Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

O sukcesie inaczej

O sukcesie inaczej

28.11.2017
Czyta się kilka minut
Wypada dziś zestrzelić myśli w jedno ognisko, by zastanowić się życzliwie nad nieudacznictwem, a zwłaszcza nad owego tutejszym umiłowaniem.
B

Będą to myśli szalenie niepopularne, bo optymistyczne. Niestety, wśród licznych oczekiwań publiczności dominuje i takie, że bez popularności i bez pesymizmu życie nie ma sensu. Otóż nie możemy dać się zagonić do tej zagrody i tamże wyprzęgać, zwłaszcza na oczach młodzieży.

Warto na wstępie rzucić kilka uwag zarówno o charakterze tak oczywistym, jak i nieoczywistym. Oto nieudacznictwo w świecie uchodzi za ułomność. Są kraje, w których opracowano programy ratujące przed nieudacznictwem, zakłada się bowiem, że owo jest zaraźliwe, szkodliwe społecznie i politycznie. Bywają kraje mniej wrażliwe i litościwe, działają tam dość pomysłowe mechanizmy strząsania z ciała państwowego nieudaczników jako tych brązowych liści. Są takoż kraje, które spleśniałej zbywszy się kory, pokazują tylko to, co mają najświeższego, nieudacznicy zaś są tam kompostowani bądź – za przeproszeniem –...

3901

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]