Reklama

Nowe szaty króla Rogera

Nowe szaty króla Rogera

27.05.2013
Czyta się kilka minut
Choć do premiery pozostają jeszcze dwa lata, reżyser Kasper Holten już dziś spotyka się z londyńską publicznością. Starają się dociec, co Szymanowski miał na myśli. Nie udaje się. Są zachwyceni.
P

Powiedzieć, że opera „Król Roger” Karola Szymanowskiego przeżywa dziś drugie życie, to skłamać, bo opera Karola Szymanowskiego nigdy dotąd nie cieszyła się taką popularnością. Fascynuje kolejnych reżyserów, pozostając jednak dość egzotyczną propozycją dla zachodniej widowni.
Stąd niecodzienny pomysł Kaspera Holtena, dyrektora artystycznego Royal Opera House, by przybliżyć londyńczykom utwór polskiego kompozytora podczas specjalnie zorganizowanego spotkania.
– Wielu Brytyjczyków wciąż wie bardzo mało o „Królu Rogerze” – mówi „Tygodnikowi” duński reżyser. – Normalnie takie spotkanie organizowalibyśmy kilka tygodni przed premierą, a nie z dwuletnim wyprzedzeniem. Powodem, dla którego to robimy, jest chęć rzeczywistego zaangażowania słuchaczy w proces produkcyjny. Z naszej strony jest to bardzo szczere podejście, ponieważ wciąż nie zdecydowaliśmy, na czym konkretnie będzie...

6476

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]