Reklama

Nowa Jałta

Nowa Jałta

18.04.2006
Czyta się kilka minut
Demokratyczna Białoruś przegrała. Kto choć odrobinę zdaje sobie sprawę z tego, co dzieje się na wschodzie kontynentu, nie mógł liczyć na cokolwiek innego. Ale stawką w grze o Białoruś jest przyszłość Europy.
W

Wśród postsowieckiej architektury Mińska, wśród mrozu i śniegu ci ludzie byli samotni. Nie otaczał ich entuzjazm, tylko milicja zamykająca wyloty placu i czająca się w bramach. Nie było w tej demonstracji optymizmu, a jedynie odwaga i determinacja. Oni od początku wiedzieli, że wszystko skończy się tak, jak ma się skończyć. Prawdopodobnie jedyną wątpliwością, która ich nawiedzała, była wątpliwość, czy milicja w końcu użyje ostrej amunicji, czy tylko gumowej, gazu i pałek.

To musiało się tak skończyć. W końcu Mińsk leży przecież na końcu świata, gdzieś na skraju Azji albo i Hiperborei. Nawet telewizyjne doniesienia z trudem pokonują odległość i obrazy w naszych telewizorach są jakieś niewyraźne. Tak więc było, minęło, chwała Bogu zginęła tylko jedna osoba i teraz możemy powrócić do naszych ulubionych zajęć. Bo przecież, tak między nami, to gdyby oni tam, w tej...

5890

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]