Reklama

Niosący światło

Niosący światło

11.12.2005
Czyta się kilka minut
Gdy Jan Chrzciciel pojawił się w Palestynie, kapłani i lewici, widząc jego czyny i słysząc jego słowa, pytali: Kto ty jesteś?. Czy Mesjaszem? Czy Eliaszem? Czy prorokiem? Czytając o tym fakcie, pomyślałem o adwentowym rachunku sumienia. Spróbuj się zastanowić, kim jesteś w oczach ludzi, z którymi spotykasz się w szkole, na studiach, w pracy, w sytuacjach towarzyskich. Możesz na swoją tożsamość spojrzeć w inny sposób i zastanowić się, kiedy najpełniej wyrażasz to, kim jesteś.
-

---ramka 401200|prawo|1---Stypendysta, który przebywał jakiś czas w Chinach, opowiadał mi, że jeśli w tym kraju spotkasz Chińczyka, który zacznie mówić o Panu Jezusie, to możesz być pewny, że jest protestantem. Katolicy, zarówno z Kościoła państwowego, jak i podziemnego, ograniczają praktykowanie wiary do przyjmowania sakramentów. Niezmiernie rzadko zdarza się, by któryś z nich czuł się posłany do swoich rodaków. Sądzę, że w Polsce ten podział nie jest tak wyraźny, ale niejednokrotnie słyszałem o sytuacjach, gdy ktoś tak głęboko ukrył swoją wiarę, że dopiero po latach przyjaciele odkrywali, iż jest człowiekiem wierzącym.

Anonimowi chrześcijanie zasłonią się jak tarczą stwierdzeniem, że nie są ważne deklaracje, ale jakość życia. Wskażą też osoby, których czyny są w jawnej sprzeczności ze słowami. Jeśli takie stwierdzenie przyszło Ci na myśl, spróbuj...

2737

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]