Reklama

Niewidzialni

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Mówi się, że w internecie pozostajemy anonimowi. Tyle że bardziej anonimowa niż w szkole, to nigdzie nie byłam. Tam jestem tylko numerem z dziennika. A w necie zawsze trafię na kogoś, kto mnie zna.
Fot. Tomasz Wiech
R

Robert czasem ma wrażenie, że z jego pokoleniem jest jak z pogodą - jakakolwiek by była, może się stać powodem do narzekań. Tyle że pogoda jaka jest, każdy widzi, a Robert i jego rówieśnicy dla swoich rodzin, szkoły oraz mediów pozostają niewidzialni.

Niewidzialny czujesz się wtedy, gdy po godzinnej rozmowie toczonej z kolegą przez Skype’a słyszysz od rodziców, że jesteś odludkiem, który im dłużej siedzi przed komputerem, tym bardziej zapomina, jak się porozumiewać z ludźmi. Możesz współtworzyć portal poświęcony historii i społeczności swojej dzielnicy, ale w gazecie i tak przeczytasz, że młodzi są bierni oraz bezideowi. Jako czytelnik Stasiuka też jesteś niewidzialny, bo swoje opinie o jego prozie pozostawiasz w sieci, a na lekcjach polskiego milczysz.

Wszystko zaczęło się od gier komputerowych. Gdy Robert dostał taką na pierwszą komunię, w ...

9048

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]