Reklama

Niepełnosprawni i rządowy PR

Niepełnosprawni i rządowy PR

27.05.2019
Czyta się kilka minut
„Weźcie nasz zasiłek i naszą niepełnosprawność” – takie m.in. hasło nieśli 23 maja na transparentach protestujący w Warszawie niepełnosprawni.
N

Nie powstrzymała ich złożona cztery dni wcześniej deklaracja prezesa i premiera, że „w ciągu najbliższych kilku miesięcy” niepełnosprawni niezdolni do samodzielnego funkcjonowania otrzymają dodatek 500 zł – mimo że pozornie stanowi to spełnienie postulatu ich protestu sprzed roku.

W jakim trybie pieniądze miałyby być przyznawane, jakiej dokładnie grupie, czy będą wliczone w dochody – nie wiadomo. Nie ma ani kalendarza zmian, ani projektu ustawy. Niepełnosprawni usłyszeli kolejną obietnicę, i to tuż przed wyborami. Trudno uwierzyć w szczerość nagle obudzonej wrażliwości rządu, skoro rok temu protestujący w Sejmie zostali zignorowani i upokorzeni. Rząd natomiast usiłuje im zamknąć usta: trudniej teraz będzie przekonać opinię publiczną, że nie dba o niepełnosprawnych, skoro w mediach mocno wybrzmiały słowa o kolejnym 500 plus. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz działu „Wiara”, z „Tygodnikiem Powszechnym” związany od 2007 roku. Specjalizuje się w tematach religijnych i historycznych. Studiował historię na Uniwersytecie Jagiellońskim i...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]