Reklama

Nieme ofiary

Nieme ofiary

11.11.2013
Czyta się kilka minut
W połowie października ceniony w Piotrkowie Trybunalskim ks. Ireneusz Bochyński udzielił lokalnemu portalowi internetowemu wywiadu na temat pedofilii.
D

Dotychczasowy rektor kościoła akademickiego w Piotrkowie nie tylko powiedział, że nieletnie dzieci same mogą być przyczyną tego, że są wykorzystywane, ale dał do zrozumienia, że wie o takich przypadkach. Nie wspomniał też nic o tym, że pedofilia to grzech i rzecz niedopuszczalna. Duchowny miał mnóstwo czasu na autoryzację wypowiedzi (jak się dowiedzieliśmy, ponad tydzień). Gdy tylko wybuchła afera, ks. Bochyński, owszem, przeprosił – ale nie ofiary, tylko Kościół, który jego zdaniem stracił na tym wywiadzie najwięcej.
Łódzka kuria jest powściągliwa w komentowaniu całej sprawy. O wywiadzie wiedziała już dzień po jego opublikowaniu. Jak się dowiedzieliśmy, ks. Bochyński musiał się już wówczas ze swoich słów tłumaczyć. Jego wyjaśnienia były chyba zadowalające, bo kuria nie podjęła prób rozmowy z portalem, np. prosząc o zmianę nieszczęsnych słów, a duchownego ukarała (odwołując z...

2299

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]