Reklama

Problem i milczenie

Problem i milczenie

19.11.2013
Czyta się kilka minut
Zapadła cisza w sprawie dwóch księży zawieszonych w związku z dochodzeniem dotyczącym „czynów przeciw szóstemu przykazaniu Dekalogu z osobą niepełnoletnią poniżej 18. roku życia”. Ze strony archidiecezji łódzkiej zniknęły oświadczenia na ten temat.
Rys. Zygmunt Januszewski
K

Kościół akademicki w Piotrkowie Trybunalskim ma od 13 listopada nowego rektora. Został nim ks. Grzegorz Dziewulski, który zastąpił ks. Ireneusza Bochyńskiego. Przez 8 lat pracy w Piotrkowie ks. Bochyński zbudował wokół kościoła hostel i kawiarnię, był odpowiedzialny za tamtejsze przedszkole, wznowił produkcję lokalnego piwa bezalkoholowego i zamierzał stworzyć dziecięce oratorium.
Spod kościoła na piotrkowski rynek idzie się trzy minuty. Podczas jednej z rozmów radiowych ks. Bochyński powiedział, że nie zamierza komentować swojego wywiadu o pedofilii, bo boi się, że lokalna społeczność postawi go na rynku pod pręgierzem. Ale tego chyba nie musi się obawiać. – Eee tam, straszne słowa – mówi jeden z naszych rozmówców. – Dobrze powiedział. To, co się dzieje w polskich rodzinach, woła o pomstę do nieba. To dzieci prowokują. Tylko ktoś, kto nie poznał księdza Bochyńskiego, może...

10201

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]