Reklama

Nie ufać i nie kontrolować

Nie ufać i nie kontrolować

06.03.2006
Czyta się kilka minut
Nikt nie jest doskonały: mają wady dziennikarze, ich naczelni i właściciele mediów. Największą jednak słabością mediów jest niedorozwinięty pluralizm.
"

"W Polsce tak naprawdę wolnych mediów nie ma. Jest pewien układ i dziennikarze, których pozycja jest bardzo trudna" - powiedział niedawno Jarosław Kaczyński, zapowiadając wprowadzenie zmian legislacyjnych, które uniemożliwią usuwanie z pracy dziennikarzy niezgadzających się ze swoimi redaktorami naczelnymi. Jako dziennikarz, który dwukrotnie opuścił redakcję, w której pracował, właśnie z powodu owej niezgodności poglądów, powinienem być entuzjastą tych słów. Nie jestem.

Wolność kosztuje

Wolność słowa nie polega na tym, że w każdej gazecie może się ukazać każdy pogląd, dowolnie odległy od tego, co się nazywa "linią redakcyjną". Trudno odmówić właścicielom i naczelnym prawa do tego, by media, które tworzą, miały określony kierunek ideowy, bo to niweczyłoby dla wielu z nich cel uprawiania zawodu. Trudno wymagać od - powiedzmy -...

7954

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]