Reklama

Nic nowego w SLD

Nic nowego w SLD

03.06.2008
Czyta się kilka minut
Wbrew przewidywaniom, na kongesie SLD nowym przewodniczącym tej partii został Grzegorz Napieralski, a nie Wojciech Olejniczak.
P

Powiada się, że Napieralski rozmawiał z działaczami terenowymi, a Olejniczak niewystarczająco; że Napieralski głosił dumę SLD-owskiej tożsamości, a Olejniczak flirtował z "obcymi"; że... Być może. Po fakcie zawsze łatwo wytłumaczyć wydarzenia, które wcześniej wydawały się mało prawdopodobne. Jednak ważniejsze jest dziś pytanie ogólniejsze: jakie miejsce zajmie Sojusz Lewicy Demokratycznej na polskiej scenie politycznej? Czy potrafi przekształcić się w partię, która stanie się alternatywną propozycją wobec prawicy? Dzisiaj mamy bowiem do czynienia z sytuacją dość nietypową jak na standardy europejskiej polityki, że władzę ma prawica, a ton opozycji też nadaje prawica. Taki stan rzeczy trwa już drugą kadencję parlamentarną i nic nie zapowiada zmiany. To zaś sprawia, że ludzie wykluczeni albo niepewni swojego losu okresowo mobilizują swoje poparcie dla partii skrajnych, takich...

1709

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]