Reklama

Nauka poślizgu

Nauka poślizgu

16.11.2010
Czyta się kilka minut
Źle przygotowani, przekonani o swoich umiejętnościach, w szybkich samochodach - to obraz polskich kierowców. Czy podniesienie dozwolonej prędkości na autostradach i drogach ekspresowych zwiększy statystyki wypadków?
W

Wbrew rytualnym utyskiwaniom Polaków, stan polskich dróg poprawia się z roku na rok. Nie tylko dlatego, że trwają bądź dobiegają końca wieloletnie inwestycje na głównych arteriach krajowych. Tylko w 2009 r. zmodernizowano lub zbudowano 2,7 tys. km dróg lokalnych w całym kraju. W tej chwili trwają prace przy kolejnych 2,8 tys. km szos. Po latach awantur rysują się możliwości kompromisu między drogowcami a ekologami na północy kraju, gdzie równolegle do wycinki drzew rosnących w pasie drogowym sadzi się nowe drzewa.

Te informacje mają się nijak do liczby wypadków. Co prawda, w ubiegłym roku po raz pierwszy policja zanotowała mniejszą liczbę wypadków niż rok wcześniej, ale zestawione w całość statystyki wciąż budzą strach: w latach 2007-09 na drogach krajowych doszło do 11 tys. wypadków, w których zginęło ponad 5 tys. osób, a 10 tys. osób zostało ciężko rannych...

8589

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]