Reklama

Ładowanie...

Nasze pytanie

14.11.2022
Czyta się kilka minut

„Kiedy przyjdzie królestwo Boże?” –takie pytanie zostało niedawno zadane Jezusowi podczas Liturgii (Łk 17, 20). Czy to jest nasze pytanie? Kto w ogóle pyta Jezusa w ten sposób?

Najczęściej takie pytanie stawia Bogu ktoś, kto „ma już dość”. Widzi, że jest tak, jak być nie powinno. W świecie. W Kościele. W moim mieście. W mojej parafii. Pytamy, kiedy boli nas rzeczywistość. Mimo wszystkich podejmowanych trudów nic się nie zmienia – chyba że na gorzej. Pytamy udręczeni. Pytamy z nadzieją. Kiedy inne nadzieje i oczekiwania okazały się głęboko zawodne.

Odpowiedź Jezusa ma kilka wymiarów. Najpierw mówi nam: „Królestwo Boże jest w was/pośród was”. A więc królestwo Boże jest; a nie dopiero „przyjdzie”; nie „nadchodzi”. Jest.

Gdzie? Tam, gdzie go nie szukamy. Szukamy go w świecie czy w Kościele. A Jezus mówi: zobacz, ile jest go w tobie! Ile jest go w relacjach, które...

2574

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]