Reklama

Naprawdę nie

Naprawdę nie

07.06.2011
Czyta się kilka minut
Nie muszę martwić się wszystkim. To nie seniorzy winni się troskać o nieudane stadiony na Euro 2012, o zamarłe odcinki budowanych autostrad.
M

Mogę traktować pobłażliwie panikę ogórkową. Ale skromny projekt ustawy o "związkach partnerskich", o którym mówi się od niedawna i tylko na marginesie, to moim zdaniem sprawa pierwszej wagi.

Tym bardziej że od początku wszystko poddane jest zabiegowi uspokajania, na które wcale nie zasługuje.

Tytuł komunikatu w prasie: "Rodzina bez kontraktu". A podtytuł dopowiada wszystko, co ważne: "Coraz więcej Polaków żyje bez ślubu, a związki partnerskie dałyby im bezpieczeństwo". Bo ustawa ma nimi zastąpić status konkubinatów, których przybywa. Bo zanika potrzeba zawierania ślubów - i kościelnych, i zawieranych w urzędach stanu cywilnego. Czy to będzie tylko zmiana pojęcia, czy propozycja jakiegoś nowego kontraktu urzędowego - nie wiadomo na razie. Ani dlaczego miałaby ona być chętniej przyjęta. Wolno mniemać, iż po prostu nie stanowiłaby formy...

2542

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]