Reklama

Niebezpieczne związki

Niebezpieczne związki

02.11.2007
Czyta się kilka minut
Anna, dwudziestoparoletnia Polka od dwóch lat mieszkająca wLondynie, urodziła córeczkę. Czy zamierza poślubić jej ojca? Wżadnym wypadku: wychodząc za mąż, straciłaby prawo do zasiłków.
fot. KNA-Bild
G

Gdybyśmy jednak chcieli wysnuć z tego wniosek, że w Wlk. Brytanii zaciera się różnica między małżeństwem a związkami nieformalnymi, mielibyśmy rację tylko połowicznie. Można tu raczej dostrzec wahnięcie w drugą stronę: państwo bardziej troszczy się o konkubinaty niż o małżeństwa, hojnie wspierając samotnych rodziców - nawet jeśli ich samotność bywa udawana - oraz planując przyznanie związkom nieformalnym praw właściwych dla małżeństw.

Dwa założenia legły u podstaw tej polityki. Po pierwsze: wszystkie dzieci powinny mieć jednakowe warunki życia i rozwoju; po drugie: pary małżeńskie lepiej stoją materialnie, więc dodatkowa pomoc nie jest im potrzebna. Oba są na gruncie debaty polityczno-medialnej właściwie niepodważalne. Tymczasem zdaniem specjalistów to drugie wcale nie jest prawdą. Statystyki pokazują, że - przynajmniej w Wlk. Brytanii - w pełnych rodzinach...

13423

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]