Reklama

Stopa w drzwiach

Stopa w drzwiach

28.01.2013
Czyta się kilka minut
Chęć totalnego zwycięstwa naraża na totalną porażkę: zwolennicy związków partnerskich powinni wyciągnąć z tego wniosek.
il. Zygmunt Januszewski
W

W Sejmie obserwowaliśmy przesilenie wokół postulowanych zmian w prawie rodzinnym: ustawa wprowadzająca instytucję o atrakcyjnie brzmiącej nazwie „związek partnerski” stała się przedmiotem konfrontacji, a jej zwolennicy ponieśli porażkę. Towarzysząca głosowaniu debata w żaden sposób nie zbliżyła stanowisk obu stron – wręcz przeciwnie.
Ponieważ rzecz dotyczy zmiany status quo, wydawałoby się, że ciężar dowodu spoczywa przede wszystkim na zwolennikach jego naruszenia. Tymczasem argumentacja, jaką można było przy tej okazji usłyszeć, przyniosła efekty odwrotne do zamierzonych – usztywniła stanowisko przeciwników. Trudno też uciec od wrażenia, że była pełna niekonsekwencji czy zgoła sprzeczności.
WSZYSCY BYLI UPRZEDZENI
Z jednej strony pojawiały się w niej argumenty symboliczne, z drugiej – pragmatyczne. Wśród symbolicznych na pierwszy plan...

11640

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]